Mayıs 20, 2022

Play of Game

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha pek çok konuda son haberler

2022 Independent Spirit Ödülleri kazananları listesi - The Hollywood Reporter

2022 Independent Spirit Ödülleri kazananları listesi – The Hollywood Reporter

Independent, Independent Spirit’in 37. yıl dönümünü kutluyor Ödüller Pazar öğleden sonra.

Ödüller sadece film kategorilerinde değil, dağıtılan TV kategorilerinde de veriliyor. katma geçen yıl. (Mavi halı gelişinin fotoğraflarına göz atın Burada.)

Kazananlar arasında ilk kez aday olan iki kişi var: rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Troy Kotsur kuda En İyi Belgesel dalında Kırmızı “Questlove” Thompson Summer of the Soul (…ya da devrim televizyonda yayınlanamazken).

Maggie Gyllenhaal En İyi Senaryo ve En İyi Yönetmen ödüllerini kazandı Kayıp kızı. Aktris olarak iki kez aday gösterilmesine rağmen, bu onun ilk adaylığı oldu ve senarist ve yönetmen olarak kazandı.

Robert Altman Ödülü gitti toplu.

TV tarafında, bu yılki oyunculara onur ödülü verilecek rezervasyon köpekleri bu da En İyi Yeni Yazılı Dizi ödülünü kazandı. Thoso Mpidou için yazılan yeni bir dizide En İyi Kadın Rolü ödülünü kazandı. yer altı tren yolu, Lee Jung-jae – geçen hafta kazanan SAG Ödülleri – Yeni Yazılı Dizide En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü Kazandı Kalamar oyunu.

Yüz yüze parti, Santa Monica’daki sahilde gerçekleşir ve Megan Mullally ve Nick Offerman tarafından düzenlenir. IFC ve AMC+’da yayınlanmaktadır.

Tören geleneksel olarak Oscar’lardan önceki Cumartesi günü gerçekleşir, ancak Oscar’lardan üç gün önce yayınlandığı için 2021’de (COVID-19 salgını nedeniyle) sanal hale geldi. Bu yıl, Akademi Ödülleri’nden üç hafta önce ve Akademi Ödülü için son oylama turu başladığında yayınlanıyor.

Kazananlar Film Independent üyeleri tarafından seçiliyor.

Tam film listesi 2022 Bağımsız Ruh Ödülleri Adayları takip edin. Kazananlar Pazar günü canlı olarak açıklandığında güncellenecektir.

Film Kategorileri

En İyi Film (Yapımcıya verilen bir ödül, baş yapımcılara verilmeyen.)

kiara
Yapımcılar: Jonas Carpignano, Paolo Carpignano, John Coplon, Ryan Zacharias

Hadi hadi
Yapımcılar: Chelsea Barnard, Andrea Longacre-White, Laila Yacoub

kayıp kızı
Yapımcılar: Charles Dorfman, Maggie Gyllenhaal, Osnat Handelsman Keren, Talia Kleinhendler

acemi
Yapımcılar: Ryan Hawkins, Carrie Holland, Stephen Sims, Zack Zucker

Zola
Yapımcılar: Kara Baker, Dave Franco, Elizabeth Haggard, David Hinojosa, Vince Jolevette, Kristen Vachon, Gia Walsh

En iyi kadın sürücü

Isabelle Fuhrmann, acemi

Brittany S Salonu, test deseni

köfte harrison Birbirleriyle

Taylor Paige, Zola

Callie Reese, Adil Birini Yakala

En İyi Erkek Lider

READ  Dee Snider, Ukraynalıları 'bunu almayacağız' ifadesiyle destekliyor ama aşı karşıtlarını değil

Clifton Collins Jr., jokey

Frankie Faison Kenneth Chamberlain cinayeti

Michael Gri, Hint vahşi

Udo Bakımı kuğu Şarkısı

Simon Rex kırmızı roket

en iyi yardım

Ruth Negga geçmek (kazanan)

Jesse Buckley kayıp kızı

Amy Forsyth acemi

Revika Reustle, memnuniyetle

Susanna’nın oğlu kırmızı roket

En iyi asistan

Troy Kotsur, kuda (kazanan)

Coleman Domingo, Zola

Miko Gattuso, zafer kraliçesi

Will Patton, tatlı şey

tebeşir Spencer Hint vahşi

en iyi yönetmen

Maggie Gyllenhaal kayıp kızı (kazanan)

ganikza bravo, Zola

Lauren Hadaway, acemi

Mike Mills, Hadi hadi

Ninja Tyberg memnuniyetle

en iyi ekran

Maggie Gyllenhaal kayıp kızı (kazanan)

Nicole Beckwith, Birbirleriyle

Janicza Bravo ve Jeremy O. Harris, Zola

Mike Mills, Hadi hadi

Todd Stephens, kuğu Şarkısı

En İyi İlk Film (ödül yönetmen ve yapımcıya verildi)

7 gün (kazanan)
Yönetmen: Roshan Sethi
Yapımcılar: Liz Cardenas, Mel Eslin

ağlamak
Yönetmen: Nicole Riggle
Yapımcılar: Adam Cope, Rachel Gold, Katie McNeil, Jimmy Patrikov, Christy Spitzer Thornton

zafer kraliçesi
Yönetmen: Nana Mensah
Yapımcılar: Pav Akoto, Anya Migdal, Kelly Robbins-Hicks, Jamond Washington

test deseni
Yönetmen/Yapımcı: Shatara Michael Ford
Yapımcılar: Pin-Chun Liu ve Yu-Hao Su

Hint vahşi
Yönetmen/Yapımcı: Lyle Mitchell Corbine, Jr.
Yapımcılar: Thomas Mahoney, Eric Tavitian

En İyi İlk Ekran

Michael Sarnosky Vanessa Block’un Hikayesi, Michael Sarnosky, domuz (kazanan)

Lyle Mitchell Corbin Jr., Hint vahşi

Matt Pfeiffer Sheldon D.’nin hikayesi. ağustosböceği

Zeki Michael Ford test deseni

Fran Kranz, Toplu

JOHN CASSAVETES ÖDÜLÜ, 500.000 ABD Dolarından daha düşük bir fiyata yapılmış en iyi filme verilir (Ödül yazar, yönetmen ve yapımcıya verilir. Yönetici yapımcılara ödül verilmez.)

shiva bebeğim (kazanan)
Yazar/Yönetmen/Yapımcı: Emma Seligman
Yapımcılar: Kieran Altman, Katie Schiller, Lizzie Shapiro

kripto hayvanat bahçesi
Yazar/Yönetmen: Dash Show
Yapımcılar: Tyler Davidson, Kyle Martin, Jane Samborsky, Bill Way

jokey
Yazar/Yönetmen/Yapımcı: Clint Bentley
Yazar/Yapımcı: Greg Quedar
Yapımcı: Nancy Schaeffer

tatlı şey
Yazar/Yönetmen: Alexander Rockwell
Yapımcılar: Louis Anya, Haley Anderson, Kenan Baysal

Bu bir savaş hikayesi değil
Yazar/Yönetmen/Yapımcı: Talia Lugacy
Yapımcılar: Noah Lange, Julian West

En İyi Sinematografi

Edo Grau, geçmek (kazanan)

Ante Cheng, Matthew Chuang, mavi biyo

Lol Crowley insanlar

Tim Curtin, kiara

Ari Wegner, Zola

en iyi montaj

READ  Ezra Miller polisleri yanlış zamir kullandıkları için nefret suçlarıyla tehdit ediyor

Joey McMillon, Zola (kazanan)

Afonso Gonçalves, kiara

Ali Cerir pansiyon yer yok

Lauren Hadaway, Nathan Nugent, acemi

Enrico Natali Kenneth Chamberlain cinayeti

En İyi Belgesel Film (ödül yönetmen ve yapımcıya verilir)

Summer of the Soul (…veya Devrim TV’de Yayınlanamazken) (kazanan)
Yönetmen: Ahmir “Questlove” Thompson
Yapımcılar: David Dennerstein, Robert Vivolent, Joseph Patel

Biniş
Yönetmen/Yapımcı: Jessica Kingdon
Yapımcılar: Kyra Simon Kennedy, Nathan Truesdale

Kaçmak
Yönetmen: Jonas Boeher Rasmussen
Yapımcılar: Monica Hellstrom, Sene Berg Sorensen

Aynı nefeste
Yönetmen/Yapımcı: Nanfu Wang
Yapımcılar: Christopher Clements, Julie Goldman, Carolyn Hepburn, Jialing Zhang

alayı
Yönetmen: Robert Greene
Yapımcılar: Susan Beduza, Bennett Elliott, Douglas Tirola

En İyi Uluslararası Film (ödül yönetmene verilir)

6 numaralı oda (Finlandiya / Rusya)
Yönetmen: Juho Kuzmanen

arabamı sürmek (Japonya)
Yönetmen: Ryosuke Hamaguchi

paralel anneler (İspanya)
Yönetmen: Pedro Almodovar

Çakıl (Hindistan)
Yönetmen: PS Vinothraj

bebek anne (Fransa)
Yönetmen: Celine Siama

Çalınanlar için dualar (Meksika)
Yönetmen: Tatiana Huizu

ROBERT ALTMAN ÖDÜLÜ (bir film yönetmeni, yönetmen ve oyuncu kadrosuna verilir)

Toplu
Yönetmen: Fran Kranz
Cast Yönetmenleri: Henry Russell Bergstein, Alison Estrin
Oyuncular: Cagan Albright, Red Bernie, Michelle N. Carter, Anne Dodd, Jason Isaacs, Martha Plimpton, Breda Wall

Yapımcılar Ödülü (Şu anda 24. yılında olan Yapımcılar Ödülü, çok sınırlı kaynaklara rağmen yüksek kaliteli bağımsız filmler üretmek için gereken yaratıcılığı, kararlılığı ve vizyonu sergileyen yeni ortaya çıkan yapımcıları onurlandırıyor.)

Lizzie Shapiro (Kazanan)

Brad Baker Barton

Bin Chun Liu

İzlenecek Biri Ödülü (Şu anda 27. yılında olan İzlenecek Biri Ödülü, henüz uygun şekilde tanınmamış, bireysel vizyona sahip bir film yapımcısını onurlandırıyor.)

Alex Camilleri, luzo (kazanan)

Michael Sarnosky, domuz

Gillian Wallace Horvat, toplumu suçluyorum

KURGUDAN GERÇEK ÖDÜLÜ (Şu anda 26. yılında olan Kurmacadan Daha Doğru Ödülü, henüz çok fazla tanınmayan, gerçek hayattaki özelliklerin yükselen bir yönetmenine verilir.)

Jessica Beşir Faya Günü (kazanan)

Angelo Madsen Minx, akıma göre kuzey

Debbie Loom, Çaba göster!

TV Kategorileri

Yeni bir Maktoob serisindeki en iyi grup

rezervasyon köpekleri
Oyuncular: Devere Jacobs, Devron Won-a-Tay, Lynn Factor, Paulina Alexis, Sarah Bodimsky, Zane McClarennon, Lil Mike, Fanny Boone

READ  Parti, Will Smith, Chris Rock'ı tokatlamadan önce bile başarısız oldu

En İyi Yeni Yazılı Dizi (ödül Yaratıcı, Yürütücü Yapımcı ve Yardımcı Yapımcıya verildi)

rezervasyon köpekleri (kazanan)
Yazarlar/Baş Yapımcılar: Sterlin Harjo, Taika Waititi
Yürütücü Yapımcı: Jarrett Bash

körlük
Yazarlar/Baş Yapımcılar: Rafael Casale, David Diggs
Yürütücü Yapımcılar: Jesse Wu Calder, Keith Calder, Ken Lee, Tim Palin, Emily Gerson Sainz, Seth Mann

Bir günah
Yönetici Yapımcılar: Russell T Davis, Peter Hoare, Nicholas Schindler

Yer altı tren yolu
Yazar/Baş Yapımcı: Barry Jenkins
Yürütücü Yapımcılar: Adele Romansky, Mark Serrick, Brad Pitt, Diddy Gardner, Jeremy Kleiner, Colson Whitehead, Richard Heus, Jacqueline Hoyt

Biz parçaların hanımıyız
Yazar: Nada Mansur
Yönetici Yapımcılar: Tim Bevan, Eric Fellner, Sorian Fletcher Jones, Mark Freeland

Yeni Maktoob Dizisinde En İyi Kadın Performansı

Thoso Mbedo yer altı tren yolu (kazanan)

Anjana Vasan, Biz parçaların hanımıyız

Jana Schmiding Rutherford Şelaleleri

Yasemin Cephas Jones, körlük

Deborah Iurindi, onlar: antlaşma

Yeni Maktoob Dizisinde En İyi Erkek Performansı

Lee Jong Jae kalamar oyunu (kazanan)

Olly İskender, Bir günah

Michael Gri, Rutherford Şelaleleri

Murray Bartlett Beyaz nilüfer

ashley thomas, onlar: antlaşma

En İyi Yeni Dizi, Yazılmamış veya Belgesel (Ödül Yaratıcı, Yürütücü Yapımcı ve Yardımcı Yapımcıya verilir)

siyah ve kayıp (kazanan)
Yapımcı / Yürütücü Yapımcılar: Soledad O’Brien, Gita Gandbeir
Yönetici Yapımcılar: Joe Honig, Patrick Conway, Nancy Abraham, Lisa Heller, Sarah Rodriguez

choy göster
Yazar/Baş Yapımcı: David Choi
Yürütücü Yapımcılar: Matt Rivelli, Christopher C. Chen, Hiro Murray, Nate Mathison

Bayan Waldale
Yürütücü Yapımcılar: Mark Duplass, Jay Duplass, Mel Eislin, Allen Payne, Andre Gaines, Nick Camilleri, Alana Carrethers, Zachary Drucker, Nancy Abraham, Lisa Heller

çekirdek aile
Seri: Ry Russo-Young
Yürütücü Yapımcılar: Liz Garbus, Julie Geither, John Bardeen, Leah Holzer, Peter Saraf, Alex Turtletop, Jenny Raskin, Geralene White-Dreyfus, Lauren Haber, Maria Zuckerman, Kristen Connor, Ryan Heller, Barbara Dobkin, Eric Dobkin, Andrea Van Buren , Joe Landauer

philly d
Yaratıcılar: Ted Basson, Yoni Brock, Nicole Salazar
Yürütücü Yapımcılar: Dawn Porter, Sally Jo Pfeiffer, Louis Vossen, Ryan Chantry, Gina Konstantinakos, Jeff Seelbach, Patti Keulin
Yardımcı Yapımcılar: Neon McEvoy, Leslie Berryman